DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

3 buçuk aylık hamile kadının evini komşuları bastı: Yüzüme tencereyle vurdu, kafamda poşet parçaladı

Yayınlanma Tarihi : Google News
3 buçuk aylık hamile kadının evini komşuları bastı: Yüzüme tencereyle vurdu, kafamda poşet parçaladı

Adana’da Filiz Bektik, 3 buçuk aylık hamileyken daha önce aralarında husumet bulunduğu öğrenilen komşuları tarafından şiddete maruz kaldı. Komşusunun ”Sen delinin tekisin. Ruh sağlığında yatman lazım kızım” diyerek evini bastığını söyleyen Bektik, “Poşet kafamda parçalandı. Tencere kendisinin elinde kaldı, kapak uçtu. Ben o ağrıya, kan akmasına dayanamadım. Çığlık attım.” dedi.

Adana’nın Çukurova ilçesine bağlı Yüzüncüyıl Mahallesi’nde geçen 16 Temmuz’da meydana gelen olayda iddiaya göre, 4 katlı bir apartmanın en üst katında oturan Filiz Bektik (39), 4 sene önce komşusu F.S. (46) ile güneş enerjisinin akıtması ve tamir edilmemesi nedeniyle evinin hasar görmesinden dolayı sorun yaşadı.

AKRABALARIYLA BİRLİKTE EVİNİ BASIP KADINI DÖVDÜ

Eşiyle birlikte savcılığa giden genç kadın, komşusu hakkında şikayetçi oldu. Bunun üzerine iddiaya göre F.S., akrabalarıyla birlikte komşusunun evini basarak genç kadına şiddet uyguladı. Tekrar 2 komşu karakolluk oldu ancak F.S., ”Ben bir şey yapmadım” diyerek karakoldan geri çıktı.

”SEN DELİNİN TEKİSİN, RUH SAĞLIĞINDA YATMAN LAZIM KIZIM”

2 komşu arasında husumet devam ederken, geçen Haziran ayında F.S.’nin oğlu bu sefer de Bektik’e küfür etti. Genç kadın tekrar karakola giderek şikayetçi oldu. 16 Temmuz’da ise Bektik, marketten eve döndüğü sırada apartman girişinde F.S. ‘Sen delinin tekisin. Ruh sağlığında yatman lazım kızım’ deyip elinde bulunan tencere ile genç kadının yüzüne vurarak yaraladı.

3 buçuk aylık hamileyken üst komşusunun saldırısına uğradı: Yüzüme tencereyle vurdu, kafamda poşet parçaladı

TENCERE SİLAH SAYILDI

Ambulansla hastaneye kaldırılan genç kadının yüzünde 2 kesik oluştu ve dikiş atıldı. Ardından Bektik, komşusu hakkında tekrardan şikayetçi oldu ve Adana Cumhuriyet Başsavcılığı iddianameyi hazırladı. İddianamede ise tencere silah sayılarak ‘Silahla kasten basit yaralama’ suçundan dava açıldı.

ADALETİN YERİNİ BULMASINI İSTİYOR

Komşusundan şiddet gören Filiz Bektik, şimdi bir an önce adaletin yerini bulmasını istiyor. Bektik, bütün sorunun güneş enerjisinin akıtmasından dolayı çıktığını belirterek, “4 yıl önce komşumla güneş enerjisi nedeniyle sorun yaşadık. Güneş enerjileri aktı ve evimize hep zarar verdi. Kendisiyle görüştüm, ‘Yaptıracağım’ dedi ancak asla yaptırmadı. Evim sürekli zarar gördü” diye konuştu.

3 buçuk aylık hamileyken üst komşusunun saldırısına uğradı: Yüzüme tencereyle vurdu, kafamda poşet parçaladı

3 BUÇUK AYLIKKEN SALDIRIYA UĞRAMIŞ

Kendisinin 3 buçuk hamileyken yine komşusu tarafından şiddet gördüğünü öne süren Bektik, “Evim zarar görünce ve komşum yaptırmayınca savcılığa giderek şikayette bulundum. Ardından F.S., bütün akrabalarını alarak evime geldi. Ben 3 buçuk aylık hamileyken bana saldırdı. O gün kadının tekmeleri havada uçuştu. Karakola gittim, şikayetçi oldum ama hiçbir şey çıkmadı. Kadın gidip ‘Ben bir şey yapmadım’ diyordu. Olay öyle kapandı” dedi.

3 buçuk aylık hamileyken üst komşusunun saldırısına uğradı: Yüzüme tencereyle vurdu, kafamda poşet parçaladı

”TENCEREYLE İKİ KEZ VURDU, KAFAMDA POŞET PARÇALADI”

Komşusunun yüzüne tencereyle vurduğu olayı anlatan Filiz Bektik, “16 Temmuz’da ekmek ve şeker almış eve dönerken bina girişinde F.S. ile karşılaştım. ‘Sen delinin tekisin. Ruh sağlığında yatman lazım kızım’ diyerek kafama 2 kez vurdu. Poşet kafamda parçalandı. Tencere kendisinin elinde kaldı, kapakta uçtu. Ben o ağrıya, kan akmasına dayanamadım. Çığlık attım. O da kaçtı ve tencereyi saklamış. Ardından da komşular yardım etti ve ambulansla hastaneye kaldırıldım. Yüzümde 2 kesik oluştu, dikiş atıldı. Şu anda izler halen var” ifadelerini kullandı.

İddianamede tencerenin silah sayıldığını gördüğünde ise mutlu olduğunu anlatan genç kadın, “Şikayetçi oldum ve şu anda olay yargı aşamasında. Savcı tencereyi silah saymış. Böyle bir kararı bekliyordum. Örnek davalara bakmıştım, görünce de çok mutlu oldum. Ben yargıya güveniyorum, bu olayın cezasız kalmamasını istiyorum” şeklinde konuştu.

3 buçuk aylık hamile kadının evini komşuları bastı: Yüzüme tencereyle vurdu, kafamda poşet parçaladı

Kaynak: İHA

YORUM YAP