DOLAR 32,8375 % 0.09
EURO 35,2337 % -0.09
STERLIN 41,7275 % 0.03
FRANG 36,9422 % 0.13
ALTIN 2.452,21 % 0,29
BITCOIN 65.614,00 -1.062

MESKİ, şiddetli yağışa karşı teyakkuzda

Yayınlanma Tarihi : Google News
MESKİ, şiddetli yağışa karşı teyakkuzda

Mersin Büyükşehir Belediyesi MESKİ Genel Müdürlüğü, şiddetli yağışa karşı önlem alarak sahada yerini aldı. Selçuklar Mahallesi’nde yaşanan su baskını sorununa hızlıca müdahale eden MESKİ ekipleri, bulvarı trafiğe açtı. MESKİ, tüm ilçelerde yağmursuyu yapım işleri ve temizliklerine devam ediyor.

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü’nün Yağmursuyu TİM’leri,  kentte etkili olan şiddetli yağışa karşı teyakkuza geçerek, sahada yerini aldı.

Kısa süre içinde etkisini artıran şiddetli yağış nedeniyle Selçuklar Mahallesi Mersinli Ahmet Bulvarı’nda yaşanan su baskını sorununa hızlıca müdahale eden MESKİ ekipleri, bulvarı sorunsuz olarak trafiğe açtı.

 

DAŞ: “ŞEHİR GENELİNDE HİÇBİR SIKINTI YAŞAMADIK”

Çalışmalar ile ilgili bilgi veren MESKİ Genel Müdürlüğü Merkez Kanal Şube Müdürü Birtan Daş, “Yıl boyu rutin olarak yapmış olduğumuz yağmursuyu ve yağmursuyu hatları temizlikleri neticesinde ani gelişen yağışlar esnasında şehir genelinde hiçbir sıkıntı yaşamadık. Ayrıca vatandaşlarımızın sorun yaşamaması için bütün Yağmursuyu TİM’lerimiz ile şehrin belirli noktalarında çalışmalarımıza devam etmekteyiz” dedi.

MESKİ, Mersin’in tüm ilçelerinde muhtelif mahallelerde yağmursuyu yapım işleri, bakım onarım ve ızgara temizliklerine 12 ay boyunca devam ediyor. Bununla birlikte yağış durumuna göre kritik noktalarda Yağmursuyu TİM’leri hazır bekliyor ve sorun yaşanan noktalarda hızlıca çalışmalara başlıyor.

Kaynak: ANKA

YORUM YAP