DOLAR 32,2140 % -0.04
EURO 35,0017 % -0.07
STERLIN 41,0927 % -0.12
FRANG 35,3302 % 0.01
ALTIN 2.426,65 % -0,83
BITCOIN 67.848,00 -0.982

‘Kodla Bakalım’ Programı sona erdi

Yayınlanma Tarihi : Google News
‘Kodla Bakalım’  Programı sona erdi

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK Akademi) ve Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (ISIBÜ) iş birliğiyle düzenlenen “Kodla Bakalım” programı başarıyla tamamlandı. Program, oyun geliştirme süreçlerini kapsayan çevrim içi ve yüz yüze eğitimleri içeriyordu.

BAKA’nın, BTK Akademi ve ISIBÜ ile hayata geçirdiği “Kodla Bakalım” programına 428 kişi başvurdu. Programı başarıyla tamamlayan 16 genç, sertifikalarını BAKA Genel Sekreteri Volkan Güler ve ISUBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Öztürk’ten aldı. Güler, sertifika teslim töreninde genç öğrencilerle bir araya gelerek, oyun teknolojilerinin gençlerin ilgi gösterdiği bir alan olduğunu ve gençlerin bu alanda yer almasının önemine vurgu yaptı. Ayrıca, bölgede oyun geliştirme potansiyelinin olduğunu ve gençlere destek olmayı hedeflediklerini belirtti.

ISUBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Öztürk ise gençlere heyecanlarını kaybetmemeleri ve azimle çalışmaları tavsiyesinde bulunarak, girişimcilik ve model oluşturma konularında destek olacaklarını ifade etti.

Programı başarıyla tamamlayan öğrencilerden Tunahan Karabulut, üniversite web sitesi aracılığıyla programdan haberdar olduğunu ve hemen başvuruda bulunduğunu dile getirdi. Bilgisayar oyunları ve oyun tasarımına olan ilgisini belirterek, bu alanda uzmanlaşmak için atölyeye kayıt yaptırdığını ve elde ettiği bilgileri daha da geliştirmeyi hedeflediğini paylaştı.

YORUM YAP